تصاویر|فیلم|مقالات|صوت|گفتگو|گزارش|جستجو|آرشیو|گوناگون|اخبارویژه
صفحه نخست| جهان| ایران| تبریز| اردبیل| مشگین شهر| بیله سوار| پارس آباد| خلخال| کوثر| نمین| نیر| گرمی| سرعین
آخرین اخبار
اخبار > ثبت بیش از ۱۰۰ کشته در جاده‌های مغان؛ خانواده‌ای در مغان نیست که داغدار این جاده نباشد


کد خبر: ٢٨٥٥٢ تاریخ انتشار:1399/10/18 | ٢٣:٤٠ تعداد بازدید: ...

ثبت بیش از ۱۰۰ کشته در جاده‌های مغان؛ خانواده‌ای در مغان نیست که داغدار این جاده نباشد

امام جمعه شهرستان پارس‌آباد در خصوص امنیت جاده‌های شمال اردبیل گفت: به کار بردن تعبیر «جاده مرگ» برای راه‌های شمال اردبیل نه یک شعار، بلکه عین واقعیت است.

عملیات اجرایی باند دوم محور پارس‌آباد-مشگین‌شهر امروز در حالی آغاز شد که تمامی مسئولان حاضر در برنامه افتتاح این پروژه با حضور پیمانکار طرح، با اذعان به خطر جدی برای مسافران در جاده مذکور، اتمام عملیات اجرایی ۲ پروژه راه‌سازی در این مسیر را نوید روزهای خوب و سفرهای ایمن دانستند.

جاده‌های شمال استان اردبیل که از چند سال پیش به «جاده مرگ» شهرت یافته است در واقع همان راه‌هایی است که بیشترین تلفات تصادفات رانندگی استان را به خود اختصاص داده و خانواده‌های بی‌شماری را در استان طی سال‌های گذشته داغدار کرده است.

کنون در حالی توجه و تمرکز مسئولان استانی و منطقه به جاده‌های شمال معطوف است که باید دید بعد از استارت اجرای پروژه باند دوم پارس‌آباد-مشگین‌شهر، شتاب عملیات اجرایی چطور خواهد بود و آیا بعد از اتمام و بهره‌برداری از این راه‌ها کاهش چشمگیری را در آمار تلفات جاده‌ای شمال استان شاهد خواهیم بود یا خیر.

تعبیر جاده مرگ برای راه‌های شمال استان یک واقعیت است نه شعار

حجت‌الاسلام علی اکبر باقری، امام جمعه پارس‌آباد در مراسم آغاز احداث باند دوم جاده پارس آباد - مشگین شهر اظهار کرد: با اذعان به اینکه بیش از ۷۰ درصد تصادفات جاده‌ای استان در راه‌های شمال اردبیل اتفاق می‌افتد، پس توجه و تمرکز مسئولان به مسئله بهبود و ایجاد راه‌های ایمن و قابل دسترس بسیار حائز اهمیت است، که در همین رابطه متأسفانه عملیات اجرایی محور سربند به بیله‌سوار با سرعت بسیار پایینی در حال انجام بوده و امید می‌رود عملیات اجرایی محور پارس‌آباد به مشگین شهر به سرنوشت مشابهی دچار نشود.

وی تصریح کرد: جاده مغان یکی از دغدغه‌های اصلی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل بوده که در این رابطه همواره تاکیداتی را در رابطه با تأمین زیرساخت‌های جاده‌ای در مغان داشته‌اند.

باقری با اشاره به اهمیت تلاش برای پیشبرد عملیات اجرایی طرح‌ها تا نقطه بهره‌برداری افزود: مسئولان محلی ما باید بدانند که آغاز کار تنها یک بخش کوچکی از انجام یک کار عظیم، یا همان جاده‌سازی یا تأمین زیرساخت حمل و نقل است، که در ادامه باید توجه داشت که سرعت کار و شتابی که عملیات اجرایی این چنین پروژه‌هایی باید داشته باشد، از اهمیت به مراتب بالاتری برخوردار است.

وی گفت: مردم منطقه مغان امکانات رفاهی مجللی از مسئولان منطقه نمی‌خواهند و تنها تقاضای آنان که بحق و کاملاً درست بوده برخورداری از یک جاده ایمن و سالم برای تردد به سایر مناطق استان است که در همین رابطه ما خودمان در بیشتر مواقع راه را کج کرده و از مسیر دیگری سفر می‌کنیم، و تنها علت این مسئله هم خطر بالای تصادفات رانندگی در جاده پارس‌آباد است.

امام جمعه پارس‌آباد ضمن توصیه به مسئولان استانی در رابطه با تسریع روند اجرایی پروژه‌های در دست اقدام به ویژه جاده پارس‌آباد-مشگین‌شهر عنوان کرد: اتمام عملیات اجرایی و بهره‌برداری کامل از این پروژه عظیم منطقه‌ای بی شک ملزوم به عزم و همت واحد و راسخ در بین مسئولان محلی و حتی کشوری است.

تحقق امنیت در تردد، با افزایش ۳۰۰ درصدی اعتبارات راه مغان

اکبر بهنام‌جو، استاندار اردبیل نیز در این مراسم با اشاره به پیش رو بودن روزهای خوب در رابطه با جاده‌های شمال استان اظهار کرد: در حالی که در سه سال اخیر بودجه دولت ۱۵ تا ۱۶ درصد افزایش نداشته اما بودجه پارس‌آباد خودمان در حوزه راه ۳۰۰ درصد افزایش داشته است که این مهم نشان‌دهنده همت مضاعف و تلاش مجموعه دستگاه‌های عمرانی و اجرایی استان است.

وی با اشاره به جهش خوب اعتبارات ملی در منطقه اضافه کرد: میزان اعتبارات از ردیف ملی در بحث راه‌سازی شهرستان پارس‌آباد از ۶ میلیارد تومان در فصل کاری سال گذشته به ۴۰ میلیارد تومان طی امسال رسیده است.

این مسئول تصریح کرد: اولویت مسئولان استانی در تمامی شهرستان‌ها حل معضلات اجتماعی مردم و امیدآفرینی در بین آنهاست که در همین رابطه امام جمعه اردبیل توجه و دقت کافی را بر روی مسئله راه‌های شمال استان دارند و همواره بر تسریع اجرای پروژه‌های منطقه و رفاه حال مردم تاکید داشته‌اند.

بهنام‌جو توجه کافی به منطقه مغان را یادآور شد و افزود: از دهه فجر امسال تا سال‌های آینده به ویژه در سال ۱۴۰۰ پروژه‌های خوبی با بهره عمومی کافی در منطقه مغان و پارس‌آباد مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که امید می‌رود در این زمینه در کنار حمایت‌های دولتی مردم منطقه نیز همکاری کافی را داشته باشند.

۱۹۰ کیلومتر بزرگراه در دست اقدام و بهره‌برداری است

مدیرکل راه و شهرستان استان اردبیل با اشاره به آمار بالای تصادفات جاده‌ای در شهرستان پارس‌آباد اظهار کرد: با توجه به آمار بالای فوتی‌های ناشی از تصادفات جاده‌ای در سطح استان به ویژه در راه‌های شمالی هم‌اکنون پروژه‌های خوبی در رابطه با تکمیل راه‌های نیمه‌تمام رها شده و همچنین طرح‌های جدید در حال بررسی، مطالعه و اقدام است که در این رابطه هم‌اکنون ۱۹۰ کیلومتر بزرگراه در سطح استان در دست اجرا و بهره‌برداری داریم.

محبوب حیدری با تاکید بر افزایش اعتبارات ردیف ملی برای بحث راهسازی در منطقه گفت: در این رابطه خوشبختانه رشد چشمگیری در بحث اعتبارات مصوب از ردیف ملی داشتیم که انتظار می‌رود با حمایت‌های سازمان برنامه و بودجه و همچنین رایزنی‌های نمایندگان مردم منطقه و استان اعتبارات خوبی برای سال‌های آتی پروژه‌های در دست اجرا در سطح استان اختصاص یابد.

وی همچنین در رابطه با تحول در حوزه زیرساخت‌های جاده‌ای استان بعد از انقلاب یادآور شد: احداث باند دوم پارس‌آباد - مشگین شهر حد فاصل سه راهی سربند تا سه راهی مشگین شهر نقش مهمی را در کاهش بار تصادفات جاده‌ای در این منطقه و کاهش تراکم ترافیک خواهد داشت.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان راه‌های شمال اردبیل نقش مهمی در تردد سرمایه‌گذاران به منطقه مغان ایفا می‌کنند که توجه به این راه‌ها می‌تواند نوید روزهای خوب برای کشاورزی و صنعت اردبیل باشد.

ثبت بیش از ۱۰۰ کشته در جاده‌های مغان؛ خانواده‌ای در مغان نیست که داغدار این جاده نباشد

نماینده مردم پارس‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه بزرگراه پارس‌آباد-مشگین‌شهر که مطالعات آن از سال ۹۷ آغاز شده بود به دلیل برخی نواقص در پروسه اداری این مهم ۲ سال به‌طول انجامید که امروز شاهد افتتاح عملیات اجرایی آن در منطقه بودیم.

عباس جهانگیرزاده با اشاره به آمار بالای فوتی تصادفات جاده‌ای در این محور افزود: از ابتدای امسال بیش از ۱۰۰ نفر در این جاده بر اثر سانحه رانندگی جان خود را از دست داده‌اند که در همین رابطه باید به صراحت گفت که در منطقه مغان خانواده‌ای وجود ندارد که داغدار این جاده نباشد.

وی تصریح کرد: تمام تلاش مسئولان منطقه و استان قابل تقدیر و قدردانی است، اما باید به جاده‌های مغان و پارس‌آباد بیش از این توجه داشته و در راستای احقاق حقوق عامه مردم مغان تلاش کرد چرا که این مردم مطالبات بجایی در رابطه با برخی زیرساخت‌ها و امکانات رفاهی دارند.

به گفته معاون اسبق فرماندار شهرستان بیله‌سوار، بعد از اتمام عملیات اجرایی پروژه پارس‌آباد-سربند و سربند-مشگین‌شهر هیچ مشکلی در رابطه با تردد و ایمنی در این مسیر نخواهد بود.

عملیات اجرایی پارس‌آباد-سه راهی سربند با شتاب در حال انجام است

فرماندار پارس‌آباد گفت: تلاش‌های جدی در راستای ساماندهی راه‌های شمال استان آغاز شده است که در این رابطه مسئولان استانی همت مضاعفی برای تسریع عملیات اجرایی پروژه‌های مختلف در منطقه دارند.

ابراهیم امامی با اشاره به اجرای پروژه جاده‌کشی پارس‌آباد به سه راهی سربند گفت: مسافت ۲۰ کیلومتری این پروژه هم‌اکنون با شتاب خوبی در دست اقدام بوده و بخشی از آن در دهه فجر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که ۲۰ کیلومتر دیگر نیز تا هفته دولت سال آتی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

به گفته فرماندار پارس‌آباد آغاز عملیات اجرایی باند دوم پارس‌آباد-مشگین‌شهر یک قدم بلند و مثبت در راستای کاهش بار تصادفات جاده‌ای در این محور و راه‌های شمال استان است که در همین رابطه تمام سعی و تلاش نمایندگان و مسئولان استانی به جذب حداکثری اعتبارات از ردیف ملی است.

وی اظهار کرد: در فاز بعدی تأمین زیرساخت‌های حمل و نقل در شهرستان پارس‌آباد تجهیز ایستگاه سوخت‌گیری فرودگاه شهرستان را در دستور کار داریم که با پیگیری استاندار و نماینده مردم منطقه این مهم نیز تسریع شده تا بتوانیم با تحقق این موضوع تعداد پروازهای فرودگاه پارس‌آباد را افزایش دهیم.

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تیلیغات در سبلان نیوز

اینجا محل تبلیغ شما است.

سبلان نیوز